Redactie 112 0 reactie(s) zo 13 oktober 2019, 16:52

Groep raddraaiers in Doetinchem keert zich tegen politie

Laatst bijgewerkt: zondag 14:16 uur

DOETINCHEM – De politie heeft afgelopen nacht stevig moeten op treden omdat agenten belaagd werden in Doetinchem. Wat begon met een vechtpartij in een uitgaansgelegenheid, eindigde in een massale vechtpartij waarbij naar schatting 50 mensen zich tegen de politie keerden. Er zijn vier mannen aangehouden.

Even na drie uur kwam er een melding binnen dat er stevig gevochten werd door tien mannen in een uitgaansgelegenheid aan de Grutstraat. Toen agenten daar kwamen was een deel van de groep al vertrokken naar de Korte Kapoeniestraat. Daar werd een tot nu toe onbekende man door één persoon van de groep mishandeld. Toen agenten ingrepen keerde de groep zich tegen de politie.

De agenten gingen op linie staan en dreven de groep richting het Simonsplein. Steeds meer raddraaiers voegden zich bij de groep, waardoor er uiteindelijk ongeveer vijftig man tegenover acht politie agenten stonden. Er werd fors op de politie intrapt en geslagen. De agenten voelden zich in het nauw gedreven, trokken hun wapenstok en gebruikten pepperspray. Intussen werd er ook versterking aangevraagd. Het operationeel centrum (de meldkamer van de politie) stuurde uit heel Oost-Nederland politie-eenheden naar Doetinchem.

Agenten uit heel Oost-Nederland
Met ongeveer vijftig agenten en politiehonden werd de rust teruggebracht. Er werden vier mannen aangehouden, één van verdachten werd gebeten door een politiehond. Hij is door ambulancepersoneel behandeld. Eén van de agenten raakte gewond aan haar hand, ook zij kon ter plekke behandeld worden. De verdachten zijn twee mannen van 23 en 47 jaar uit ‘s-Heerenberg en twee mannen van 23 en 48 jaar zonder vaste woonplaats.

Wie werd er mishandeld?
De politie doet nu onderzoek naar de mannen die geweld hebben gebruikt tegen agenten. Geweld tegen agenten, die zich inzetten voor een veilige uitgaansnacht, wordt niet getolereerd. Ook wordt de mishandeling aan de Korte Kapoeniestraat onderzocht. Het slachtoffer van deze mishandeling is gevlucht, de verdachte hiervan is wel opgepakt. De politie roep het slachtoffer dringend op om zich te melden. Dat kan op het politiebureau, of telefonisch via 0900-8844.

Heb je beelden?
Was je getuige van deze vechtpartij en heb je zelf beelden gemaakt? Of heb je andere informatie over mensen die geweld hebben gebruikt tegen de agenten? Bel de politie met je informatie via 0900-8844.

Deel dit artikel

Reacties

Reageren op dit artikel is niet meer mogelijk

Ook interessant

Weersverwachting Doetinchem

Volg ons

Volg ons

Copyright © 112Doetinchem
!

Ads

Advertenties worden geblokkeerd

Oeps! Onze advertenties worden geblokkeerd. Dit vinden wij jammer, want dankzij de advertenties is deze website gratis toegankelijk.

Steun ons alsjeblieft door deze Adblock-extensies of -software uit te schakelen.

Browsers als Firefox en DuckDuckGo staan soms te strikt ingesteld waardoor onze website niet goed werkt. Pas deze instelling aan of zet onze website op de whitelist.