Logo 112Doetinchem

Redactie 112 0 reactie(s) ma 30 januari 2017, 18:11

Duo lijkt weer toe te slaan, nu in Twello

Laatst bijgewerkt: zondag 14:06 uur

TWELLO – Afgelopen vrijdag is een 77-jarige vrouw uit Twello gedupeerd door een man en een vrouw die haar via een babbeltruc haar bankpas en pincode ontfutselden. Met haar pas is vlak daarna door de daders 1250 euro gepind. Op twee andere adressen in Twello heeft vermoedelijk hetzelfde duo het vrijdagochtend ook bij andere bejaarden geprobeerd, maar hier waren ze gelukkig niet succesvol en bleef het bij een poging.

De politie denkt dat het mogelijk om hetzelfde duo gaat dat tussen augustus en oktober vorig jaar zes keer toesloeg bij bejaarden in de Achterhoek en de IJsselstreek (Dinxperlo, Terwolde, Lochem, 2x Lichtenvoorde en Doetinchem). Toen, en ook afgelopen vrijdag in Twello, werd steeds een soortgelijke truc gebruikt.

De man en vrouw bellen aan bij een bejaard slachtoffer en zeggen dat zij van de thuiszorg, buurtzorg, gemeente of belasting zijn. Ze claimen adviseurs te zijn op het gebied van zorg en aanpassingen in bejaardenwoningen. De verdachten komen betrouwbaar over en weten hun slachtoffers te overtuigen dat zij voor het verder in gang zetten van een aanvraag hun bankpas in een soort pinapparaatje moeten steken en hun pincode moeten intoetsen.

De vrouw gaat vervolgens met het slachtoffer de woning rond om de inventariseren wat er allemaal voor voorzieningen in het huis zitten. De man blijft alleen achter en neemt ondertussen de bankpas weg. Meteen daarna vertrekt het duo, en pint men geld met de gestolen pas. Er is door dit duo vorig jaar ook meerdere keren gepind in Duitsland.

Signalement
De signalementen die slachtoffers opgeven bij de politie komen op diverse punten overeen. Het zou gaan om een vrij lange blanke man (ca. 1.80) met een mager, slungelachtig postuur, die tussen de 25 en 40 jaar oud wordt geschat. Hij spreekt accentloos Nederlands en heeft kort, mogelijk donkerblond haar.

De vrouw is duidelijk een stuk kleiner (ca. 1.60) en vermoedelijk ouder. Zij wordt tussen de 40 en 50 jaar oud geschat. Ze heeft een stevig, gezet postuur en kort, donker haar. Ook zij spreekt accentloos Nederlands en is blank of mogelijk licht getint.

Waarschuwing en tips!
De politie is druk bezig om te onderzoeken wie deze verdachten zijn. Herkent u het signalement of denkt u deze mensen ook gezien of aan de deur gehad te hebben? Neem dan zsm contact op met de politie via 0900-8844.

Waarschuw ondertussen uw (schoon)ouders voor dit soort laffe praktijken en druk oudere familieleden op het hart om nooit en te nimmer aan de deur of in huis verleid te worden een betaling te doen met de bankpas en pincode. Ook is het belangrijk om nooit en te nimmer vreemden alleen te laten in de woning.

Reacties

Reageren op dit artikel is niet meer mogelijk

Ook interessant

Weersverwachting Doetinchem

Volg ons

Volg ons

Copyright © 112Doetinchem
!

Ads

Advertenties worden geblokkeerd

Oeps! Onze advertenties worden geblokkeerd. Dit vinden wij jammer, want dankzij de advertenties is deze website gratis toegankelijk.

Steun ons alsjeblieft door deze Adblock-extensies of -software uit te schakelen.

Browsers als Firefox en DuckDuckGo staan soms te strikt ingesteld waardoor onze website niet goed werkt. Pas deze instelling aan of zet onze website op de whitelist.